Прийом учнів до закладу освіти здійснюєтся відповідно до нормативних документів та згідно до Статуту НВК

Витяг зі Статуту Чугуївського навчвально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія №5 Чугуївської міської ради Харківської області"

2.5. Зарахування учнів до школи І ступеня проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, копії свідоцтва про народження та медичної картки дитини встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).

До першого класу школи І ступеня зараховуються діти з 6 років.

2.6. Гімназія в НВК функціонує у складі 1-7 гімназійних класів (відповідно 5-11 класи середньої загальноосвітньої школи).

До першого класу Гімназії зараховуються учні, які закінчили початкову школу і пройшли конкурсний відбір відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003 № 389.

Конкурсні завдання мають відповідати діючим навчальним програмам. Зазначені завдання затверджуються директором НВК і погоджуються із відділом освіти Чугуївської міської ради

Зарахування в 1-7 гімназійні класи проводиться за підсумками конкурсного випробування.

Поза конкурсом до гімназійних класів можуть зараховуватись учні, які стали призерами міських, обласних, республіканських олімпіад.

За наявності вільних місць допускається додаткове конкурсне приймання, яке має бути організоване таким чином, щоб зарахування учнів відбулося не пізніше, ніж за тиждень до початку нового навчального року.

Додаткове конкурсне приймання може відбуватися протягом навчального року за наявності вільних місць, за таких самих умов, що й основне.